5 mitów o brodach

Jest wiele błędnych informacji na temat brody. Prawdopodobnie niejeden z nas poznał tych kilka mitów podczas rozpoczynania swojej przygody z zapuszczeniem brody. Pora więc na ostateczne rozprawienie się z nieprawdą – poniżej obalamy pięć największych mitów o brodzie, z jakimi się zetknęliśmy do tej pory.

1. Brody zawierają zanieczyszczenia

Jasne – zaniedbana broda może być siedliskiem bakterii i brudu. Takim samym siedliskiem mogą stać się włosy pięknej kobiety. Wszystko zależy od pielęgnacji – Twoja broda może być bardziej higieniczna i odporna na bakterie niż ogolona skóra. Wystarczy jedynie zadbać o codzienną pielęgnację, prawidłowe mycie oraz nawilżanie brody.

2. Brody są swędzące

Faktem jest, że na początku, zapuszczanie brody stanowi nową sytuację i skóra może sprzyjać swędzeniu i podrażnieniom. Szybko jednak uda Ci się przyzwyczaić do nowego wizerunku, a kiedy zarost będzie dłuższy, jeśli odpowiednio o niego zadbasz, nie będzie powodował podrażnień czy swędu. Aby znacznie zmniejszyć swędzenie w tych początkowych etapach, zadbaj o swoją brodę. Codziennie myj ją szamponem, następnie stosuj ulubioną odżywkę i rozprowadź kilka kropli olejku do brody. Brzmi to prosto, ale te kilka kroków sprawi, że Twój zarost będzie nawilżony i wolny od podrażnień.

3. Brody są niewygodne w okresie letnim

Wręcz przeciwnie. Brody chronią skórę przed słońcem, utrzymując skórę w przyjemnym chłodzie. Jeśli broda sprawia, że jest Ci gorąco, zaopatrz się w chłodzący specyfik, który w momencie nawilży i schłodzi Twój zarost. W ten sposób zamienisz swoją brodę w miniaturowe urządzenie klimatyzacyjne utrzymujące wilgoć, które przy powiewie lekkiego wiatru, będzie zbawienne dla Twojego organizmu, kiedy termometry będą pokazywać więcej niż 30 stopni.

Co więcej, broda zapewnia ochronę przed promieniowaniem UV, które powoduje szybsze starzenie, rozwój nowotworów czy oparzenia słoneczne.

4. Brody pasują tylko brunetom

Wielu ludzi, myśląc o brodaczu, ma przed oczami ciemnowłosego, postawnego mężczyznę w jeansowej koszuli z zadbaną, ciemną brodą. Uwaga, breaking news – mężczyźni o jasnowłosych włosach są tak samo zdolni do wyhodowania epickiej brody! 

Różne obszary Twojej twarzy rosną w swoim tempie. Linia podbródka ma tendencję do szybszego wzrostu, a policzki wolniej się wypełniają. Wielu mężczyzn przycina dłuższe partie twarzy, aby wszystko było jednorodne – i pozornie rośnie w tym samym tempie. Warto uzbroić się w cierpliwość podczas zapuszczania blond brody – jednak efekt może być naprawdę spektakularny! 

5. Brodaty mężczyzna musi się ogolić przed rozmową o pracę

Są pewne zawody – na przykład gastronomia – w których posiadanie brody może nie być pożądane. Ale ogólnie rzecz biorąc, z biegiem lat pracodawcy stali się bardziej otwarci na wybory związane z pielęgnacją osobistą. Przed rozmową o pracę warto dodatkowo zadbać o brodę: może jest ona za długa? Oczywiście nie ma potrzeby wprowadzania tak ekstremalnych zmian, jak całkowite golenie brody, ale może warto ją nieco skrócić, aby wyglądała bardziej elegancko? Postaw na pielęgnację, a Twoja broda sprawi, że będziesz się wyróżniać podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *