Jak radzić sobie z kręcącym się zarostem?

W tym artykule nie będziemy przedstawiać plusów czy minusów posiadania kręconej brody. Kędzierzawy zarost ma naturalnie dużą objętość, przez co wygląda pełniej i bardziej męsko. Niestety, kręcące się włoski bywają niezwykle uciążliwe. Skręcony zarost rośnie w różnych kierunkach, przez co wygląda na krzaczasty i niesforny. 

Wszystko sprowadza się więc do nauki zapanowania nad takim rodzajem brody bez codziennej pomocy specjalistów. Na początek przedstawiamy kilka wskazówek jak poradzić sobie z kręcącym się zarostem.

Regularne wizyty u barbera

Brzmi dość banalnie, ale pozwoli to zniwelować rozdwojone końcówki, które mogą sprawić, że kręcona broda będzie wyglądać jeszcze bardziej poza kontrolą. Tym samym, prościej będzie określić kształt brody tak, aby była łatwiejsza w utrzymaniu. Skręcone włosy zarostu wymagają o wiele więcej zabiegów trymujących niż proste włosy, aby wyglądać schludnie.

Naucz swój zarost rosnąć w jednym kierunku

Brzmi jak zadanie nie do wykonania? Cóż, nie wiemy czy uda Ci się w stu procentach skutecznie nadać jeden kierunek wzrostu włosom na brodzie, jednak warto próbować. Pomoże Ci w tym dobrej jakości szczotka z naturalnym włosiem, jak np. włosiem dzika. Jeśli będziesz regularnie czesał brodę, spowodujesz rozplątanie węzłów i rozluźnienie loków na zaroście. Ponadto, szczotka z naturalnym włosiem równomiernie rozprowadza naturalne olejki na całej powierzchni brody, uszczelniając rozdwojone końcówki. Jeśli masz tak napięte włosy, że trudno je rozczesać, spróbuj szczotki z włosiem z dzika.

Pielęgnacja na mokro

Kiedy włosy są jeszcze mokre, są wtedy bardziej elastyczne, dzięki czemu łatwiej jest je rozczesać. Codzienne czesanie brody szczotką z naturalnym włosiem to jedno, ale po kąpieli weź do ręki szeroki grzebień i, przy użyciu ulubionego olejku do brody powoli rozczesuj zarost. Aby uzyskać efekt, powtarzaj to każdego dnia.

Kiedy musisz użyć suszarki…

Suszarka, przez wytworzone z niej ciepłe powietrze nie wpływa dobrze na kondycję włosów. Jeśli jednak musisz jej użyć, zaaplikuj najpierw spray termoochronny. Następnie za pomocą palców nałóż wosk lub olejek na zarost i rozpocznij suszenie włosów na najniższej lub średniej temperaturze. Jeśli masz wystarczająco manualnych zdolności, chwyć do drugiej ręki grzebień i powoli rozczesuj zarost. Taki proces rozplątuje węzły, jednocześnie zwiększając objętość. Podkręć ogrzewanie, aby dodatkowo wyprostować włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *