Jak wybrać dobrą odżywkę do brody? Dowiedz się, dlaczego warto ją mieć

Miękka, łatwa do ujarzmienia i doskonale odżywiona broda. Brzmi jak marzenie, prawda? Przy odpowiedniej pielęgnacji, to marzenie jest na wyciągnięcie ręki. Musisz jednak wiedzieć, jakie kosmetyki dla mężczyzn pomogą Ci w osiągnięciu tego celu. Jednym z nich jest odżywka do brody, o której relatywnie mało się mówi. Szczególnie w porównaniu do innych eliksirów, takich jak olejki do brody i – nieco rzadziej – balsamy.

Co powinieneś wiedzieć o odżywce do brody?

To, co odróżnia odżywkę do brody od innych kosmetyków, to m.in. częstotliwość stosowania. Nie powinno się jej nakładać zbyt często, ponieważ z zasady te eliksiry mają w sobie dużo aktywnych składników, które w nadmiernej ilości będą raczej szkodzić, niż pomagać. Nie powinieneś jej stosować z zbyt często nawet w przypadku, gdy masz mocno zniszczoną brodę, którą chcesz koniecznie odbudować.

Jak często stosować odżywkę do brody?

Jeżeli Twoje futro jest w dobrej kondycji, odżywkę do brody najlepiej stosować raz w tygodniu. Przy mocno zniszczonych włosach, warto taką kurację przeprowadzić dwa razy w tygodniu, ale nie częściej. Umiar jest najlepszym doradcą również i w tym przypadku. Tego typu kosmetyki mają w składzie wiele składników aktywnych, które w nadmiarze wcale Ci nie pomogą, a efekt będzie odwrotny od zamierzonego.

Jak wybrać dobrą odżywkę do brody?

Osobną kwestią pozostaje to, jak wybrać dobrą odżywkę do brody. Na rynku znajdziesz wiele produktów, które różnią się od siebie ceną, ale też jakością. Wprawdzie również wobec i tych eliksirów obowiązuje marketingowa zasada “drożej nie zawsze lepiej”, jednak pomimo tego na odżywce nie warto oszczędzać. Przede wszystkim zwracaj uwagę na skład – im mniej chemii, tym lepiej, a najlepiej, jak jej w ogóle nie ma. Pamiętaj również, że odżywkę stosujesz rzadko, więc wystarczy Ci na dłużej. To też jest dobry powód, aby na niej nie oszczędzać, a jak już to w granicach rozsądku.

Jaką wybrać odżywkę do brody?

Jakie zatem produkty można polecić z czystym sumieniem? Z całą pewnością DEPOT NO.202. To, co ją wyróżnia, to wyjątkowo odżywcze działanie, a także solidne nawilżanie brody. Co ważne, działa nie tylko na zarost, ale również na skórę. Nie musisz jej spłukiwać, a dodatkowym atutem jest fakt, że możesz ją stosować zarówno na brodę, jak i na włosy na głowie.

Ciekawym produktem jest również Biofficina Toscana. Jest to relatywnie tania odżywka do brody, która wyróżnia się świetnym działaniem. Posiada konsystencję kremu, który dobrze się rozprowadza i co najważniejsze – wchłania we włosy. Eliksir posiada wiele cennych składników odżywczych, dzięki czemu kuracja przyniesie zadowalające efekty.

Warto zwrócić uwagę również na balsam odżywczy do brody od Pana Drwala. To, co go wyróżnia, to doskonałe zmiękczanie zarostu, dzięki czemu nie będzie on przypominać szczeciny dzika. Skutecznie też pielęgnuje i odżywia zarówno włosy, jak i skórę. Dodatkowo przyjemnie pachnie, mając wyczuwalną nutę drzewa sandałowego i cytrynowego.

Warto stosować dobrą odżywkę do brody

Prawidłowa pielęgnacja brody powinna obejmować kurację odżywkami przynajmniej raz w tygodniu. Szczególnie mając na uwadze fakt, że w ten sposób odbudujesz nawet najbardziej zniszczone i wysuszone futro. Posiadanie dobrej odżywki do brody nie oznacza, że nie będziesz musiał już stosować olejków i balsamów. Kosmetyki te należy traktować uzupełniająco i każdy z nich wykorzystywać do prawidłowej pielęgnacji brody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *