Pielęgnacja brody i włosów. Tych rzeczy się wystrzegaj!

Wiele już pisaliśmy o tym, jak wygląda właściwa pielęgnacja brody i włosów. Tym razem poruszymy ten temat nieco na przekór pokazując, jakich czynności powinieneś się zdecydowanie wystrzegać. Wbrew pozorom, jest ich całkiem sporo i prawdopodobnie robisz część z nich!

Nie czesz włosów i brody zbyt często

Mogłoby się wydawać, że częste czesanie włosów na głowie i na brodzie im pomaga. Nic bardziej mylnego! W ten sposób osłabiasz cebulki włosów, przez co narażasz je na wypadanie. Konsekwencją może być również np. wyrwanie splątanych włosów lub doprowadzenie do ich nadmiernej łamliwości. Najlepiej czesać się dwa razy dziennie, a jak już musisz to zrobić w ciągu dnia – to najlepiej palcami.

Jak czesać prawidłowo?

Jeżeli jesteś dumnym posiadaczem bujnej brody lub długich włosów, powinieneś szczególną uwagę przykładać do prawidłowego czesania. Przede wszystkim zaczynaj od połowy długości, dopiero później od korzeni do samego końca. Dzięki temu rozczeszesz splątane włosy, a tym samym unikniesz ich przypadkowego wyrwania.

Nie zaplataj włosów codziennie

Niezależnie od tego, czy zaplątujesz włosy na głowie czy na brodzie, obowiązuje jedna nadrzędna zasada – nie rób tego codziennie. Częste wiązanie bardzo osłabia włosy, dlatego daj im odpocząć chociażby raz w tygodniu. Pamiętaj, że będąc w domu nie musisz wyglądać jak rasowy wiking. Rozplącz warkocz na brodzie (lub na głowie), gdy nie zamierzasz już nigdzie wychodzisz. Twoje włosy Cię za to pokochają.

Spłukuj szampon zimną wodą

Zaskoczony? Wbrew pozorom, to bardzo ważne dla kondycji Twojego owłosienia. Pobudzisz w ten sposób krążenie krwi, a także domkniesz łuski włosów. Efekt? Ich powierzchnia się wygładzi, przez co Twoja broda będzie wyglądała na doskonale odżywioną i zdrową. Pamiętaj tylko, by nie spłukiwać lodowatą, a jedynie chłodną wodą!

Stosuj odżywki do brody i włosów

Olejki do brody, balsamy i inne kosmetyki, które towarzyszą Ci na co dzień, są bardzo cenne. Zadbaj jednak o to, aby w Twoim przyborniku znalazły się również dedykowane odżywki do brody (i włosów – tak przy okazji). Dzięki temu dostarczysz cennych substancji Twoim włosom, co zaowocuje wzmocnieniem ich struktury i zapobiegnie nadmiernemu wypadaniu.

Nie susz mokrych włosów

Brzmi paradoksalnie, prawda? Jednak ogromny wpływ na stan naszego futra ma również sposób, w jaki je suszymy. Niezależnie od tego, czy są to włosy na brodzie, czy na głowie – nigdy nie używaj suszarki, gdy jeszcze ociekają wodą! Doprowadzisz do nadmiernego przesuszenia, co będzie skutkowało zwiększoną łamliwością i wypadaniem. Nie trzyj również brody ręcznikiem, a jak już używasz suszarki – ustaw ją maksymalnie na 60 stopni. 

Prawidłowa pielęgnacja brody i włosów

Dbałość o dobrą kondycję brody i włosów to nie lada wyzwanie. Nawet stosowanie najlepszych olejków i balsamów nie sprawi, że Twoja pielęgnacja brody przebiega właściwie. Często sami sobie szkodzimy, wykonując czynności na pozór nieistotne. Teraz przyznawać się – co robiłeś źle? Daj znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *